Novinky

ff

Prehliadač Mozilla Firefox opäť podporovaný

Publikované:

Prehliadač Mozilla Firefox od verzie 52 nepodporuje JAVA modul potrebný pre aplikáciu Disig Web Signer. Nahradili sme ho preto vlastným rozšírením prehliadača, ktoré je možné nainštalovať pomocou sprievodcu inštaláciou. Na portáli ZEP.DISIG.SK je teda v prehliadači Mozilla Firefox opäť možné podpisovať dokumenty a zobrazovať dokumenty po ich overení.

ff_nojava image

Prehliadač Mozilla Firefox od verzie 52 nepodporuje zásuvný modul JAVA

Publikované:

Prehliadač Mozilla Firefox vo verzii 52 prestal podporovať zásuvné moduly využívajúce technológiu NPAPI, medzi ktoré patrí aj JAVA modul potrebný pre aplikáciu Disig Web Signer. V prehliadači Firefox teda v súčasnosti nie je možné na portáli ZEP.DISIG.SK podpisovať dokumenty ani zobrazovať dokumenty po ich overení. Taktiež vždy zlyhá overenie funkčnosti JAVA komponentu v sprievodcovi inštaláciou. Na vyriešení problému pracujeme a používateľom prehliadača Mozilla Firefox zatiaľ odporúčame jedno z nasledujúcich riešení:

1
 použiť prehliadač Firefox 52 vo verzii ESR, ktorá zásuvné moduly využívajúce technológiu NPAPI ešte stále podporuje
2
 použiť iný prehliadač, napríklad Google Chrome, ktorý je tiež podporovaný na všetkých platformách

multi_gif_tif image

Portál zep.disig.sk už nepodporuje viacstranové súbory typu GIF a TIF

Publikované:

Portál ZEP.DISIG.SK doposiaľ poskytoval možnosť podpisovať aj viacstranové obrázkové formáty typu GIF a TIF. Podľa Výnosu Ministerstva financií Slovenskej republiky 55/2014 Z. z. zo 4. marca 2014 je však pre komunikáciu s orgánmi verejnej moci použiteľný len obrázkový formát typu PNG. Keďže niektoré podateľne v nedávnej dobe sprísnili kontroly formátu prijímaných dokumentov, rozhodli sme sa tiež prispôsobiť a všetky typy obrázkových formátov sú v súčasnosti na portáli ZEP.DISIG.SK konvertované do formátu PNG. Tento formát však dovoľuje uloženie len 1 obrázka (strany), čo znemožňuje automatickú konverziu viacstranových formátov GIF a TIF. Preto viacstranové obrázkové formáty TIF a GIF už nie sú portálom podporované a pokus o ich podpísanie skončí chybou. V prípade skenovaných dokumentov odporúčame používať iný formát, napríklad PDF.

sutaz image

Elektronický list Ježiškovi

Publikované:

Milí používatelia portálu ZEP.DISIG.SK. Napísali už vaše deti listy Ježiškovi? Chceli by ste im k ich tajnému želaniu pribaliť pod stromček aj darček od našej spoločnosti? Zapojte sa do súťaže Elektronický list Ježiškovi, ukážte nám kreativitu a tajné želania a vyhrajte pre ne jednu z 22 cien.

1
 Už napísali vaše deti list Ježiškovi?
2
 Odfoťte ich list, obrázky, kreatívne diela a pošlite nám ich.
3
 Vložťe ich do komentára na našej stránke na Facebooku a hrajte o Gogen Maxi prehrávač.
4
 Pošlite nám ich podpísané pomocou eID na ZEP.DISIG.SK a hrajte o tablet NVIDIA SHIELD.
5
 20 najkreatívnejších listov odmeníme špecialnymi cenami.

Pred zapojením sa do súťaže sa nezabudnite oboznámiť so súťažnými podmienkami.

Tešíme sa na všetky listy, ktoré môžete posielať do 15.12.2016 do 23:59 hod.

Aktualizácia: Výsledky súťaže sú zverejnené na portáli www.disig.sk.

article_icon_submit.png

Podporte ZEP.DISIG.SK Vaším hlasom na Cena Rádio Slovensko na ITAPA 2016

Publikované:

V prestížnej súťaži Cena ITAPA 2016 organizátori ITAPA v spolupráci s RTVS nominovali do súťaže o špeciálnu Cenu Rádia Slovensko portál ZEP.DISIG.SK. V prípade, že si nájdete chvíľku času, podporte náš projekt Elektronický podpis pre každého Vaším hlasom na webe RTVS. Vážime si Vašu podporu a ďakujeme, že využívate naše služby.

article_icon_submit.png

Plná podpora európskych podpisov

Publikované:

Od 1.7.2016 začalo v členských krajinách EÚ platiť nariadenie eIDAS, ktoré upravuje legislatívne a technické pravidlá pre vytváranie a overovanie elektronických podpisov. Nový portál ZEP.DISIG.SK preto pridáva podporu pre vytváranie a overovanie európskych podpisov, no zároveň pre zachovanie spätnej kompatibility ponecháva aj možnosť práce so staršími slovenskými podpismi. Požadovaný mód práce portálu si volí používateľ na úvodnej stránke pri výbere dokumentu presunutím prepínača medzi možnosťami SK ZEP a eIDAS QES.

Viac informácií o legislatívnych rozdieloch medzi jednotlivými druhmi podpisov dozviete v sekcii O podpise. Technické rozdiely medzi starými ZEP-mi a novými QES-mi nájdete v sekcii O portáli.